درباره من

از سال ۱۳۷۱ آموزش آواز را در «مرکز حفظ و اشاعه موسیقی» زیر نظر «بانو پریسا» آغاز نمودم. ایشان ردیف شادروان «محمود کریمی» را به درازای سه سال به من آموختند.

پس از گذراندن این دوره، برای آشنایی با شیوه‌های دیگر آواز به ویژه خوانندگان چند دهه ی پیش ِآواز موسیقی دستگاهی ایران، نزد آقای «محسن کرامتی» رفتم و اندوخته ی خوبی در زمینه ی تفاوت‌های بین «ردیف» و «شیوه» و همچنین «مرکب خوانی» بدست آوردم.

استاد دیگرم، خواننده ی سرشناس ایران، آقای «شهرام ناظری» است. ایشان «بداهه خوانی» و نکته‌های بسیاری را درباره ی آواز و روی هم رفته «موسیقی دستگاهی» به من آموختند. همچنین مرا نزد «استاد کسایی»، «خداوندگار نی ایران»، فرستادند و استاد کسایی نکات ارزنده ای را در زمینه ی مکتب آواز اصفهان که درون مایه ی آواز دستگاهی است، به من آموزش دادند. ایشان در افزایش شوق و علاقه ی من به آواز بسیار تاثیر گذار بودند.

هم زمان با آموزش آواز در این سال‌ها، سه تار را نزد «محمد رضا ابراهیمی» و مبانی نظری موسیقی را نزد «رضا آبایی» و تنبک و وزن خوانی را نزد «صادق تعریف» فراگرفتم.

تلاش ویژه ی من بر روی آواز در موسیقی ایران است که دربرگیرنده ی موسیقی نواحی نیز می‌شود. در این زمینه از راهنمایی استادانی مانند «فریدون پوررضا» (گیلان)، «طاهر یارویسی» (موسیقی تنبور)، «عزیز شاهرخ» (موسیقی کردستان) و «محمد میرزاوند» (لرستان) بهره بردم.
همچنین از سال ۱۳۸۱ به مدت ۶ سال در بنیاد ایران شناسی نیشابور، زیر نظر فریدون جنیدی به فراگیری شاهنامه و مقدمات زبان پهلوی پرداخته ام.

آلبومها

◊آلبوم گنج بادآورد  درون مایه ملی، حماسی وعاشقانه دارد. این آلبوم در سال ۱۳۹۰ توسط انتشارات زاگرس منتشر شد.
در سال ۱۳۹۱، عزیز معتضدی، مقاله‌ای در بخش فارسی بی‌بی‌سی با عنوان نغمه‌های راویان رفته از یاد، پیرامون این آلبوم نوشته است.
◊آلبوم چاوه ری که به زبان کردی است در سال ۱۳۸۹ توسط شرکت هَزار آواز منتشر شد.آزاد میرزاپور، همخوان، آهنگساز و تنظیم کننده آن می‌باشد.
آلبوم اشک سبو که اثری از استاد حسن کسایی است و با صدای یسنا خوانده شده است.
او همچنین به مناسبت جشن اسفندگان، آهنگی را به همین نام ساخته و با همخوانی امیر جاوید آنرا اجرا کرده است.

موسیقی فیلم

موسیقی فیلم موشک کاغدی ساخته ناصر شکرایی
موسیقی فیلم میراث کهن ساخته حسین علیزاده
موسیقی فیلم نشسته‌ام تا… ساخته رضا آبایی

نوشتارها

ابراهیم موصلی پور ماهان
ابن خردادبه و نوای خوشِ ایران
باربد خنیاگر ساسانی
پیوند موسیقی ایران و آران
حسن کسایی… استاد استادان
خنیاگری پس از ساسانیان
ساز مشقی!
موسیقی در دوره هخامنشی
نوای خوش باستانی
اسحاق موصلی خنیاگری که از باربد پیروی می‌کرد
رودکی و خنیاگری
زریاب و نوای خوش ایران تا اندلس
زلزل رازی
نوای خوش (موسیقی) در دوره اشکانیان
♦فارابی و خنیاگری

اجراها

اجرای کنسرت با گروه حنانه، در تالار فرهنگ، فرهنگ سرای بانو، فرهنگ سرای ارسباران و دانشگاه خواجه نصیر (جشنواره آیینی سال ۱۳۷۹)
اجرای شاهنامه خوانی در تالارکوی دانشگاه و شهر باستانی شوش (سال ۱۳۸۲)
اجرای موسیقی نواحی ایران در شهر پاریس و هفت شهر از کشور آلمان (سال ۱۳۸۷)
اجرای موسیقی در شهر اسلو، نروژ (سال ۱۳۹۲)

اجرای کنسرت با گروه کالیوه در فرهنگسرای نیاوران (سال ۱۳۹۴)

همایش ایران ورجاوند۳

در ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ به مناسبت سالروز دفاع مقدس، همایشی به نام ایران ورجاوند۳ در تالار شمس تهران، توسط دیده‌بان یادگارهای فرهنگی و طبیعی ایران برگزار شد. در این همایش که به پیشنهاد وپیگیری یسنا خوشفکر برگزار شد،جمعی از خلبانان و رزمندگان دفاع مقدس به همراه برخی از پژوهشگران تاریخ و فرهنگ ایران حضور داشتند.